Zalogowano poprawnie do panelu użytkownika. Masz możliwośc wyedyowania danych, a także sprawdzenia swoich zgłoszeń.

Przejdź do strony głównej

Skórki

HEADER SKINS

Informacje ogólne

Wszelkie problemy ogólne proszę zgłaszać na: bp@uz.zgora.pl
Wszelkie problemy techniczne proszę zgłaszać na: system.dziekanat@uz.zgora.pl



Już 16 października br. w godz. 9:00-14:00 odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Zielonogórskiego! W programie wykłady popularnonaukowe, pokazy kół naukowych, jednostek uczelnianych oraz współpracujących instytucji. Na odwiedzających będziemy czekać w budynku A-29 przy ul. Prof. Z. Szafrana 4a w Zielonej Górze.

Uwaga! Aby wziąć udział w wydarzeniu należy do 11 października br. zapisać się poprzez poniższy formularz.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w aulach obowiązują również osobne zapisy na wykłady popularnonaukowe.

Zapraszamy nie tylko maturzystów, ale także uczniów pozostałych klas szkół średnich, zarówno indywidualnie, jak i grupowo.

Szczegóły na: https://uz.zgora.pl/kalendarz/dzien-otwarty-uniwersytetu-zielonogorskiego-2024-468.html

ZAPISY

Prowadzący Rodzaj

Inne

Opis


W programie Dnia Otwartego znajdą się pokazy kilkudziesięciu kół naukowych, jednostek uczelnianych i współpracujących instytucji. Uczestnicy poznają kierunki studiów prowadzone na UZ oraz zasady rekrutacji. Będą mogli zapytać też o akademiki, stypendia i inne kwestie związane z życiem studenckim w Zielonej Górze. Co więcej, podczas wydarzenia odbędą się wykłady popularnonaukowe, na które można zapisać się w niniejszym formularzu. Szczegóły dostępne na stronie: uz.zgora.pl.




Ograniczenia




Miejsce Data i godzina Wolne miejsca
A - 29 / HOL 16.10.2024 09:00 - 14:00 4969 Zaloguj się, aby zgłosić chęć udziału

Prowadzący Rodzaj
dr Kinal Artur

Wykład

Opis


Wykład bazuje na socjobiologicznych koncepcjach „Superplemienia” i „Superstatusu” autorstwa Desmonda Morrisa. Wypływające stąd diagnozy o konieczności kompensacji przez większość ludzi ich niskiego miejsca w hierarchii społecznej „Superstada” dają się powiązać z zachowaniami, jakie obserwujemy w przestrzeni cyfrowej. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć, powszechną w rzeczywistości wirtualnej, pogoń za „lajkami” i „followersami”, popularność gier video, czy fenomen monetyzacji aktywności na TikToku. Wszystkie te (i im podobne) aktywności cyfrowe można uznać za bezpośrednio powiązane z potrzebami tkwiącymi w nas od czasów, gdy ludzkość żyła w małych stadach.




Ograniczenia




Miejsce Data i godzina Wolne miejsca
A - 29 / 3 16.10.2024 10:45 - 11:30 67 Zaloguj się, aby zgłosić chęć udziału

Prowadzący Rodzaj
dr Bojarski Jacek, prof. UZ

Wykład

Opis


Matematyka odgrywa kluczową rolę w sztuce filmowej, stanowiąc fundament dla animacji i efektów specjalnych. Podczas tego wykładu odkrywać będziemy, jak zaawansowane koncepcje geometryczne są wykorzystywane w tworzeniu niesamowitych obrazów i efektów na ekranie. Przyjrzymy się krok po kroku procesowi tworzenia animacji, od pomysłu po gotowy efekt.




Ograniczenia




Miejsce Data i godzina Wolne miejsca
A - 29 / 3 16.10.2024 12:00 - 12:45 98 Zaloguj się, aby zgłosić chęć udziału

Prowadzący Rodzaj
dr Sobolewska - Poniedziałek Ewa
dr inż. Michalska Monika

Wykład

Opis


Greenwashing, czyli „ekościema”, to zjawisko polegające na tym, że różne firmy, organizacje i instytucje przedstawiają swoje produkty, działania lub strategie jako korzystne dla środowiska naturalnego. Jednak za takimi deklaracjami nie idą fatyczne działania. Celem tej komunikacji jest wprowadzanie konsumentów w błąd, by uzyskać większe zyski lub zbudować określoną reputację. Konsumenci zwykle dokonują zakupów, opierając się na obietnicach producentów. Dużo osób nie ma czasu, chęci czy kompetencji, by szczegółowo analizować składy i detale dotyczące pochodzenia produktów. Tymczasem wiele takich określeń, jak np.: eko, green, organiczny, nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Jest to po prostu greenwashing, czyli manipulacjia, dzięki której zyskuje się uwagę konsumentów za pomocą fałszywych obietnic ekologicznych oraz podkreślania rzekomego działa na rzecz redukcji niekorzystnego wpływu firmy na środowisko. Wykład zawiera przykłady i sposoby bronienia się przed takimi oszustwami.




Ograniczenia




Miejsce Data i godzina Wolne miejsca
A - 29 / 3 16.10.2024 09:30 - 10:15 70 Zaloguj się, aby zgłosić chęć udziału

Prowadzący Rodzaj
dr inż. Łychmus Patrycja

Wykład

Opis


Nie potrafisz odmawiać lub prosić o pomoc? Nie radzisz sobie w sytuacji różnicy zdań albo z krytyką? A może kulisz się w sobie i nie wiesz co powiedzieć, gdy ktoś jest dla Ciebie niemiły lub złośliwy? Jeżeli tak masz, to ten wykład jest dla Ciebie! W jego trakcie dowiesz się, jak: radzić sobie w trudnych, codziennych sytuacjach z poszanowaniem samego siebie i innych, otwarcie wyrażać swoje zdanie lub opinie, pozostać sobą w tym trudnym, pełnym sprzeczności świecie. Podczas wykładu zdobędziesz nie tylko wiedzę o tym, czym jest asertywność i dlaczego warto ją trenować, ale zyskasz również świadomość dynamiki relacji z innymi, zwiększając tym samym poziom ich zrozumienia, samoakceptację i - co najważniejsze - pewność siebie.




Ograniczenia




Miejsce Data i godzina Wolne miejsca
A - 29 / 1 16.10.2024 10:45 - 11:30 220 Zaloguj się, aby zgłosić chęć udziału

Prowadzący Rodzaj
dr hab. Naczk Mariusz, prof. UZ

Wykład

Opis


Wokół treningu siłowego narosło sporo kontrowersji. Obiegowe opinie nie zawsze mają jednak pokrycie w rzeczywistości. Podczas wykładu postaramy się rozwiać dosyć powszechne wątpliwości dotyczące treningu siły. Czy trening siłowy jest bezpieczny dla dzieci i młodzieży? Czy kobiety powinny go stosować? Czy jest on odpowiedni dla osób starszych? Czy pomaga schudnąć? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie spotkania. Ponadto zostaną zaprezentowane podstawowe zasady stosowane w treningu siłowym, które pozwalają na bezpieczne zwiększanie masy i siły mięśniowej.




Ograniczenia




Miejsce Data i godzina Wolne miejsca
A - 29 / 1 16.10.2024 09:30 - 10:15 220 Zaloguj się, aby zgłosić chęć udziału

Prowadzący Rodzaj
dr Korzeniewska Paulina

Wykład

Opis


Podczas wykładu odkryjemy fascynujący świat przekładu filmów, seriali i innych form multimedialnych. Nasza prelegentka przybliży praktyczną stronę tego zawodu, opowie o tym, czym jest lokalizacja w tłumaczeniu, jak zdobyć zlecenia, jakie wykształcenie i umiejętności należy posiadać, aby odnaleźć się w tej branży, oraz jakie wyzwania i trudy wiążą się z pracą tłumacza audiowizualnego. Na zakończenie, z pomocą prowadzącej, uczestnicy spróbują swoich sił w tłumaczeniu, by poczuć, jak wygląda ten proces od kuchni.




Ograniczenia




Miejsce Data i godzina Wolne miejsca
A - 29 / 1 16.10.2024 12:00 - 12:45 220 Zaloguj się, aby zgłosić chęć udziału