SylabUZ

Wygeneruj PDF dla tej strony

Praktyka zawodowa - opis przedmiotu

Informacje ogólne
Nazwa przedmiotu Praktyka zawodowa
Kod przedmiotu 04.0-WZ-EkoP-PZ
Wydział Wydział Ekonomii i Zarządzania
Kierunek Ekonomia
Profil ogólnoakademicki
Rodzaj studiów pierwszego stopnia z tyt. licencjata
Semestr rozpoczęcia semestr zimowy 2022/2023
Informacje o przedmiocie
Semestr 6
Liczba punktów ECTS do zdobycia 6
Typ przedmiotu obowiązkowy
Język nauczania polski
Sylabus opracował
  • dr inż. Mariola Michałowska
Formy zajęć
Forma zajęć Liczba godzin w semestrze (stacjonarne) Liczba godzin w tygodniu (stacjonarne) Liczba godzin w semestrze (niestacjonarne) Liczba godzin w tygodniu (niestacjonarne) Forma zaliczenia
Praktyka 160 10,67 160 10,67 Zaliczenie na ocenę

Cel przedmiotu

Przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu specyfiki przedsiębiorstwa/zakładu, organizacji i form pracy, rodzaju i charakteru zadań pojawiających się w działalności praktycznej przedsiębiorstwa/zakładu, w którym odbywana jest przez studenta praktyka zawodowa oraz o bezpieczeństwie i higienie pracy w przedsiębiorstwie/zakładzie związanym z wybraną sferą działalności gospodarczej.  Wykorzystanie w praktyce zawodowej zdobytej wiedzy. Zgromadzenie materiałów do napisania pracy licencjackiej. Zdobycie doświadczenia w ramach wykonywanych obowiązków w czasie trwania praktyki. Pomoc w wyborze przyszłej ścieżki kariery zawodowej. Kształtowanie umiejętności wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce i pozyskiwania danych do analizowania konkretnych procesów i zjawisk gospodarczych oraz wykorzystywania dostępnych materiałów i informacji potrzebnych do realizacji zadań w wybranym przedsiębiorstwie/zakładzie.

Wymagania wstępne

Konieczność posiadania na czas trwania praktyk ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Zakres tematyczny

Student odbywa praktykę w wybranym przez siebie zakładzie/przedsiębiorstwie. Zakres tematyczny zależy od wybranego zakładu/przedsiębiorstwa.

Szczegółowe wymogi formalne (regulamin), niezbędna dokumentacja oraz tryb i okres odbywania praktyki przedstawiany jest przez Koorydnatora praktyk studenckich WEiZ UZ na spotkaniu organizacyjnym w I kw. bieżącego roku akademickiego.

Metody kształcenia

Metody kształcenia zależą od wybranego zakładu/przedsiębiorstwa: praca z literaturą/dokumentami zakładu/przedsiębiorstwa, indywidualna praca - przygotowanie dokumentacji praktyk (wypełnienie dziennika praktyk), metoda zajęć praktycznych, wykład, dyskusja, pokaz, analiza planu praktyk z Instruktorem praktyk.

Efekty uczenia się i metody weryfikacji osiągania efektów uczenia się

Opis efektu Symbole efektów Metody weryfikacji Forma zajęć

Warunki zaliczenia

Praktyka zawodowa jest przedmiotem obowiązkowym. Regulamin Studiów UZ określa warunki odbywania praktyk. Regulamin praktyk zawodowych oraz ramowy program praktyk określa szczegóły dotyczące przygotowania, odbywania i  zaliczenia praktyk.  Zgodnie z  planem studiów na WEiZ UZ wymiar godzinowy dla kierunku Ekonomia studiów I stopnia, realizowanych w wymiarze miesiąca wynosi 160 godzin. Warunkiem zaliczenia praktyk realizowanych w ramach Porozumienia o organizacji zawodowych praktyk studenckich odbywanych na podstawie skierowania Uczelni jest przedstawienie po zrealizowanych praktykach dokumentacji z każdego dnia odbytej praktyki w postaci Dzienniczka praktyk wraz z oceną i opinią o przebiegu praktyki ( K_W14; K_U02; K_U03; K_U06; K_K02).

Praktyka jest zaliczana przez koordynatora praktyk na podstawie wypełnionego Dzienniczka praktyk. Student jest oceniany przez opiekuna w miejscu odbywania przez niego praktyk.

Literatura podstawowa

Według zaleceń zakładu/przedsiębiorstwa, w którym student odbywa praktykę.

Literatura uzupełniająca

Według zaleceń zakładu/przedsiębiorstwa, w którym student odbywa praktykę.

Uwagi

Informacje dotyczące praktyki zawodowej dostępne są na stronie Wydziału Ekonomii i Zarządzania: http://www.wez.uz.zgora.pl/studenci/praktyki-zawodowe


Zmodyfikowane przez dr inż. Mariola Michałowska (ostatnia modyfikacja: 15-05-2022 13:39)