SylabUZ

Wygeneruj PDF dla tej strony

Wybrany przedmiot kliniczny - Otolaryngologia - opis przedmiotu

Informacje ogólne
Nazwa przedmiotu Wybrany przedmiot kliniczny - Otolaryngologia
Kod przedmiotu 12.0-WL-Lek2M-WPKOT
Wydział Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu
Kierunek Lekarski
Profil ogólnoakademicki
Rodzaj studiów jednolite magisterskie sześcioletnie
Semestr rozpoczęcia semestr zimowy 2017/2018
Informacje o przedmiocie
Semestr 11
Liczba punktów ECTS do zdobycia 5
Typ przedmiotu obowiązkowy
Język nauczania polski
Sylabus opracował
  • prof. dr hab. n. med. Paweł Golusiński
Formy zajęć
Forma zajęć Liczba godzin w semestrze (stacjonarne) Liczba godzin w tygodniu (stacjonarne) Liczba godzin w semestrze (niestacjonarne) Liczba godzin w tygodniu (niestacjonarne) Forma zaliczenia
Zajęcia kliniczne 90 6 90 6 Egzamin

Cel przedmiotu

Celem przedmiotu jest zaznajomienie studenta z pełnym zakresem czynności związanych z pracą w wybranym przez studenta oddziale oraz utrwalenie zdobytej w wcześniej wiedzy i umiejętności praktycznych z otolaryngologii

Wymagania wstępne

Wykorzystanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych zdobytych w poprzednich latach kształcenia z danego przedmiotu

Zakres tematyczny

Praktyczne aspekty pracy w wybranym przez studenta oddziale oraz powtórzenie i utrwalenie wiedzy teoretycznej z wybranego przedmiotu

Metody kształcenia

Udział w badaniu pacjentów, wizytach lekarskich, odprawach. Omawianie historii chorób pacjentów z oddziału

Efekty uczenia się i metody weryfikacji osiągania efektów uczenia się

Opis efektu Symbole efektów Metody weryfikacji Forma zajęć

Warunki zaliczenia

Celem realizacji przedmiotu klinicznego do wyboru jest pogłębienie wiedzy i umiejętności studenta w wybranym przez Nią/Niego obszarze klinicznym.  Obowiązkiem Studenta jest merytoryczne przygotowanie do zajęć. Wiedza i umiejętności analityczne Studenta są na bieżąco kontrolowane podczas zajęć (ustnie lub pisemnie). Zajęcia kliniczne z każdego z przedmiotów klinicznych do wyboru kończą się sprawdzianem/egzaminem praktycznym.

O szczegółach warunków zaliczenia poszczególnych zajęć, jak i całości materiału informuje studentów osoba prowadząca zajęcia w czasie pierwszych zajęć.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest wykazanie przez studenta znajomości pełnego zakresu czynności związanych z pracą w Oddziale i zaliczenie wszystkich zajęć klinicznych oraz osiągnięcie przez studenta założonych efektów uczenia się

Egzamin w formie ustnej lub pisemnej pytania zamknięte i/lub otwarte. W przypadku pytań zamkniętych - 60% prawidłowych odpowiedzi stanowi próg zaliczenia egzaminu. Egzamin może również obejmować weryfikację umiejętności praktycznych studenta.

W przypadku nie uzyskania zaliczenia egzaminu w pierwszym podejściu student ma prawo do egzaminu poprawkowego w formie opisanej powyżej.

Brak uzyskania zaliczenia ćwiczeń przed I terminem egzaminu jest równoznaczny z uzyskaniem oceny niedostatecznej z egzaminu.

Regulacje dotyczące warunków zaliczenia odpowiadają warunkom zaliczania bezpośredniego, z zastrzeżeniem możliwości wprowadzenia zmian w przypadku konieczności przejścia na zaliczanie zdalne w czasie regulaminowym, przed rozpoczęciem sesji.

Nieobecności usprawiedliwione odpowiednim dokumentem poświadczającym chorobę (zwolnienie lekarskie) lub wypadek losowy student musi odrobić w terminie i w sposób uzgodniony z prowadzącym zajęcia. Usprawiedliwienie należy przedstawić prowadzącemu zajęcia w ciągu 3 dni roboczych od zdarzenia. Nieobecności nieusprawiedliwione oznaczają brak możliwości zaliczenia przedmiotu.

Pozostałe warunki określa Regulamin Studiów Uniwersytetu Zielonogórskiego https://www.uz.zgora.pl/index.php?regulamin-studiow

Literatura podstawowa

  1. Latkowski B. Otorynolaryngologia-podręcznik dla studentów i specjalizujących się lekarzy Wyd. Lekarskie PZWL Warszawa 2017.
  2. Behrbohm H, Kaschke O, Nawka T, Swift A. Choroby ucha nosa i gardła z chirurgią głowy i szyi. Wyd. Elsevier Urban & Partner Wrocław 2011.

Literatura uzupełniająca

Uwagi


Zmodyfikowane przez dr hab. n. med. Magdalena Gibas-Dorna, prof. UZ (ostatnia modyfikacja: 03-09-2022 20:50)