SylabUZ

Generate PDF for this page

Seminarium dyplomowe (Architektura i Urbanistyka) - course description

General information
Course name Seminarium dyplomowe (Architektura i Urbanistyka)
Course ID 02.1-WI-ArchP-SD9AiU)-S20
Faculty Faculty of Civil Engineering, Architecture and Environmental Engineering
Field of study Architecture / Projektowanie architektoniczno-urbanistyczne
Education profile academic
Level of studies Second-cycle studies leading to MSc degree in Architecture
Beginning semester summer term 2020/2021
Course information
Semester 3
ECTS credits to win 2
Course type obligatory
Teaching language polish
Author of syllabus
  • dr hab. inż. arch. Bogusław Wojtyszyn, prof. UZ
Classes forms
The class form Hours per semester (full-time) Hours per week (full-time) Hours per semester (part-time) Hours per week (part-time) Form of assignment
Laboratory 30 2 - - Credit with grade

Aim of the course

  1. Celem w zakresie wiedzy jest zapoznanie studenta z formalnymi zasadami pisania pracy naukowej, jak również pogłębienie i usystematyzowanie teoretycznej wiedzy z teorii, historii i projektowania, w zakresie architektury, urbanistyki oraz ochrony dziedzictwa kulturowego.

  2. Celami w zakresie umiejętności, są: przygotowanie studenta do napisania i obrony pracy dyplomowej, nauczenie pisania tekstów spełniających formalne wymogi prac naukowych, wyrobienie umiejętności merytorycznego wypowiadania się w dyskusji oraz komentowania wysłuchanej wypowiedzi.

  3. Celem w zakresie kompetencji personalnych i społecznych jest przygotowanie studenta do samodzielnej oraz zespołowej pracy studialnej i projektowej oraz wyrobienie świadomości społecznego wymiaru pracy architekta.

 

Prerequisites

Nieformalne:
Pozytywna ocena przebiegu studiów.

Scope

Laboratorium:
Zakres tematyczny przedmiotu obejmuje materiał z całych studiów. Szczegółowa tematyka zajęć jest bardzo różnorodna i każdorazowo określona aktualnymi tematami projektów dyplomowych opracowywanych przez studentów uczestniczących w seminarium. Istotnym elementem jest zapoznanie studentów z zasadami posługiwania się warsztatem badawczym w procesie pisania pracy dyplomowej o charakterze naukowym przy jednoczesnym doskonaleniu umiejętności takich jak: korzystanie ze źródeł, archiwaliów, literatury, poprawne dokumentowanie opracowania przez tworzenia przypisów i odniesień do stosownych źródeł i pozycji literatury. Do pracy dyplomowej dołączyć należy płytę CD- R zawierającą wersję elektroniczną pracy.

Teaching methods

Kształcenie interaktywne, metodologiczne realizowane w ramach dyskusji problemowych bazujących na przygotowanych przez studentów prezentacjach własnych opracowań i etapów projektów dyplomowych, którym towarzyszy uzupełniający i podsumowujący komentarz prowadzącego, rozszerzany w miarę potrzeby do klasycznego wykładu.

Learning outcomes and methods of theirs verification

Outcome description Outcome symbols Methods of verification The class form

Assignment conditions

Podstawą zaliczenia „na ocenę" zajęć seminaryjnych jest prezentacja pracy finalnej na forum grupy oraz dyskusja nad wybranymi pytaniami z listy pytań egzaminacyjnych, jak również obecność na zajęciach.

Recommended reading

Zestaw pozycji dobranych indywidualnie przez studenta i wskazanych przez promotora, w zależności od specyfiki pracy. Niezbędne jest wykorzystanie aktualnych publikacji drukowanych i internetowych, a także zapoznanie się z aktualnie obowiązującymi zasadami dyplomowania na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UZ.

Further reading

Jak wyżej.

Notes

Brak


Modified by dr hab. inż. arch. Bogusław Wojtyszyn, prof. UZ (last modification: 26-04-2020 22:35)