SylabUZ

Generate PDF for this page

Orthopedics - elective clinical course - course description

General information
Course name Orthopedics - elective clinical course
Course ID 12.0-WL-Lek2M-WPKO
Faculty Faculty of Medicine and Health Sciences
Field of study Medical
Education profile practical
Level of studies Long-cycle studies leading to MS degree (6 years)
Beginning semester winter term 2016/2017
Course information
Semester 12
ECTS credits to win 6
Course type obligatory
Teaching language polish
Author of syllabus
  • dr hab. n. med. Daniel Kotrych, prof. UZ
Classes forms
The class form Hours per semester (full-time) Hours per week (full-time) Hours per semester (part-time) Hours per week (part-time) Form of assignment
Zajęcia kliniczne 90 6 90 6 Exam

Aim of the course

Celem przedmiotu jest zaznajomienie studenta z pełnym zakresem czynności związanych z pracą w wybranym przez studenta oddziale oraz utrwalenie zdobytej w wcześniej wiedzy i umiejętności praktycznych z wybranego przedmiotu: Ortopedia
 

Prerequisites

Wykorzystanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych zdobytych w poprzednich latach kształcenia z danego przedmiotu 

Scope

Praktyczne aspekty pracy w wybranym przez studenta oddziale oraz powtórzenie i utrwalenie wiedzy teoretycznej z wybranego przedmiotu.

Teaching methods

Udział w badaniu pacjentów, wizytach lekarskich, odprawach, zabiegach operacyjnych. Omawianie historii chorób pacjentów z oddziału.

Learning outcomes and methods of theirs verification

Outcome description Outcome symbols Methods of verification The class form

Assignment conditions

Wiedza i umiejętności analityczne Studenta wykazywane w trakcie zajęć, w tym przygotowanie merytoryczne do zajęć, sprawdzane są w formie bieżącej kontroli podczas zajęć (ustnie lub pisemnie). 

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest wykazanie przez studenta znajomości pełnego zakresu czynności związanych z pracą w Oddziale i zaliczenie wszystkich ćwiczeń oraz osiągnięcie przez studenta założonych efektów uczenia się

Egzamin w formie ustnej lub pisemnej pytania zamknięte i/lub otwarte. W przypadku pytań zamkniętych - 60% prawidłowych odpowiedzi stanowi próg zaliczenia egzaminu. Egzamin może również obejmować weryfikację umiejętności praktycznych studenta.

Dopuszcza się przeprowadzenie zaliczenia online za pomocą platformy elearningowej Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego lub innych platform dopuszczonych przez władze Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

W przypadku nie uzyskania zaliczenia egzaminu w pierwszym podejściu student ma prawo  do ponownego podejścia do egzaminu na zasadach opisanych powyżej. 

Brak uzyskania zaliczenia ćwiczeń przed I terminem egzaminu jest równoznaczny z uzyskaniem oceny niedostatecznej z egzaminu.

Regulacje dotyczące warunków zaliczenia odpowiadają warunkom zaliczania bezpośredniego, z zastrzeżeniem możliwości wprowadzenia zmian w przypadku konieczności przejścia na zaliczanie zdalne w czasie regulaminowym, przed rozpoczęciem sesji.

Nieobecności - W przypadkach nieobecności, Student powinien uzupełnić braki w terminie uzgodnionym z prowadzącym zajęcia. 

Pozostałe warunki określa Regulamin Studiów Uniwersytetu Zielonogórskiego https://www.uz.zgora.pl/index.php?regulamin-studiow

Recommended reading

Wiktora Degi Ortopedia i rehabilitacja, red. Jacek Kruczyński, Andrzej Szulc, Wyd. PZWL 2015 

Further reading

Marciniak W. Szulc A (red.) Wiktora Dęgi Ortopedia i Rehabilitacja. Wyd. Lekarskie PZWL Warszawa 2003

Czasopisma dostępne w Bibliotece Uniwersyteckiej UZ, cyfrowe bazy danych – nauki medyczne i nauki o zdrowiu; http://www.bu.uz.zgora.pl/

Notes


Modified by dr hab. n. med. Daniel Kotrych, prof. UZ (last modification: 20-09-2021 11:31)