SylabUZ

Generate PDF for this page

Teatr 3 - Warsztat teatralno-pedagogiczny - course description

General information
Course name Teatr 3 - Warsztat teatralno-pedagogiczny
Course ID 03.3-WP-PEDD-WTP
Faculty Faculty of Social Sciences
Field of study Pedagogy / Events and cultural management - theatre profile
Education profile academic
Level of studies Second-cycle studies leading to MS degree
Beginning semester winter term 2017/2018
Course information
Semester 3
ECTS credits to win 4
Course type obligatory
Teaching language polish
Author of syllabus
  • mgr Jarosław Dulęba
Classes forms
The class form Hours per semester (full-time) Hours per week (full-time) Hours per semester (part-time) Hours per week (part-time) Form of assignment
Laboratory 45 3 27 1,8 Credit with grade

Aim of the course

Celem przedmiotu jest zapoznanie studentów z praktyką pracy warsztatowej w zakresie działań animacyjnych i pedagogicznych opartych na działaniach związanych z technikami teatralnymi. Wykorzystanie wiedzy metodycznej oraz technik teatralnych w realizacjach indywidualnych i zbiorowych projektów animacyjnych i animacyjno-pedagogicznych. Przygotowanie studentów do pracy z grupą – metody pracy warsztatowej, przygotowanie techniczne, wybór obszarów tematycznych i technik, rozpoznanie środowiska, wybór miejsca i czasu działania, dokumentacja działań. 

Prerequisites

Znajomość podstawowej metodyki pracy animacyjnej. Opanowanie techniki rejestracji działań teatralnych i dokumentacji pracy z  grupą. Umiejętność posługiwania się technikami teatralnymi mogącymi stanowić podstawę działań warsztatowych.

Scope

Zapoznanie się z metodami, technikami i możliwościami pracy warsztatowej. Możliwość realizacji celów animacyjnych i pedagogicznych przy pomocy działań warsztatowych. Etyka w pracy z grupą. Wybór  tematu i inspiracji w kierunku realizacji teatralnej. Wybór formy realizacji. Rozpoznanie miejsca i możliwości technicznych realizacji teatralnej. Wybór grupy, rozpoznanie możliwości i praca nad ich poprawą. Podział zadań i przygotowania techniczne. Laboratorium teatralne w zakresie wybranych technik. Przygotowanie i prezentacja wspólnego działania warsztatowego. Realizacja przygotowanego działania warsztatowego opartego o techniki teatralne. Przygotowanie i realizacja działania warsztatowego z grupą „zewnętrzną”. Przygotowanie i prezentacja indywidualnych  projektów warsztatowych. Realizacja indywidualnych projektów warsztatowych opartych na wykorzystaniu technik fotograficznych i metodyki animacji kultury. Organizacja i promocja działań warsztatowych i prezentacji teatralnej.

Teaching methods

Laboratorium metod pracy z grupą i pracy indywidualnej w wybranych obszarach technik teatralnych. Praca metodą warsztatową w grupie i z grupą „zewnętrzną”. Praca indywidualna i zbiorowa nad realizacją projektu warsztatowego opartego na działaniach teatralnych.

Learning outcomes and methods of theirs verification

Outcome description Outcome symbols Methods of verification The class form

Assignment conditions

Laboratoria

Obecność na zajęciach 70%, realizacja zadania indywidualnego 15%, realizacja zadania grupowego 15%.

Ocena końcowa

Oceną ostateczną jest oceną z laboratoriów

Recommended reading

1.      Burzyński T., Osiński Z., Laboratorium Grotowskiego, Interpress 1978.

2.      Jawłowska A., Więcej niż teatr, Warszawa 1988.

Further reading

1.      Baudrillard J., Symulakry i symulacje, Warszawa 2005.

2.      Welsch W., Estetyka poza estetyką, Kraków 2005.

Notes

Zajęcia prowadzone przy pomocy specjalistycznego, profesjonalnego sprzętu oświetleniowego, w salach przygotowanych do różnych form realizacji teatralnych.


Modified by dr Jarosław Wagner (last modification: 05-05-2017 09:46)