SylabUZ

Wygeneruj PDF dla tej strony

Praca przejściowa - opis przedmiotu

Informacje ogólne
Nazwa przedmiotu Praca przejściowa
Kod przedmiotu 06.1-WM-MiBM-MTR-D-13_15
Wydział Wydział Mechaniczny
Kierunek Mechanika i budowa maszyn / Mechatronika
Profil ogólnoakademicki
Rodzaj studiów drugiego stopnia z tyt. magistra inżyniera
Semestr rozpoczęcia semestr zimowy 2016/2017
Informacje o przedmiocie
Semestr 2
Liczba punktów ECTS do zdobycia 3
Typ przedmiotu obowiązkowy
Język nauczania polski
Sylabus opracował
  • dr hab. inż. Piotr Kuryło, prof. UZ
  • prof. dr hab. inż. Mirosław Galicki
  • dr inż. Joanna Cyganiuk
  • dr inż. Edward Tertel
Formy zajęć
Forma zajęć Liczba godzin w semestrze (stacjonarne) Liczba godzin w tygodniu (stacjonarne) Liczba godzin w semestrze (niestacjonarne) Liczba godzin w tygodniu (niestacjonarne) Forma zaliczenia
Projekt 45 3 27 1,8 Zaliczenie na ocenę

Cel przedmiotu

Zapoznanie studentów z zasadami tworzenia i redagowania opracowań charakterze poznawczym, popularyzatorskim i/lub naukowym. Omówienie zasad poszukiwania i pozyskiwania najnowszej wiedzy w określonym temacie. Przygotowanie studentów do realizacji pracy dyplomowej magisterskiej.

Wymagania wstępne

Podstawowe umiejętności wyszukiwania informacji o charakterze technicznym i naukowym. Ogólna wiedza i umiejętności inżynierskie. 

Zakres tematyczny

Student w ramach pracy przejściowej realizuje zadanie o charakterze projektu technicznego integrującego tematykę z zakresu automatyzacji i organizacji procesów produkcyjnych, lub realizuje opracowanie tematu dotyczącego nowych/nowoczesnych rozwiązań technicznych lub organizacyjnych dotyczących wymienionej tematyki. Opracowanie tematu może być również wynikiem przeprowadzonych i opisanych badań o charakterze naukowym. Przygotowanie studentów do realizacji pracy dyplomowej magisterskiej.

Metody kształcenia

Praca indywidualna nad zadaniem projektowym lub nad opracowaniem na zadany temat. Indywidualne konsultacje wsparte najnowsza literaturą fachową. Prezentacja rozwiązań, dyskusja nad uzyskanymi rozwiązaniami.

Efekty uczenia się i metody weryfikacji osiągania efektów uczenia się

Opis efektu Symbole efektów Metody weryfikacji Forma zajęć

Warunki zaliczenia

Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest przygotowanie planu i koncepcji realizacji oraz złożenie opracowania zadania w postaci projektu technicznego lub analizy określonego problemu.

Literatura podstawowa

Literaturę należy dobrać zgodnie z przyjętym tematem pracy. Należy zwrócić uwagę na korzystanie z literatury najnowszej, z różnych źródeł, w szczególności czasopisma fachowe, artykuły naukowe.

Literatura uzupełniająca

Brak

Uwagi


Zmodyfikowane przez dr hab. inż. Piotr Kuryło, prof. UZ (ostatnia modyfikacja: 26-09-2016 10:10)